Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

W niedzielę 23 czerwca br. w parafii św. Michała w Grodkowie gościła młodzież wolontariacka z MISEVI – Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

Olga Figiel, która w tym roku udaje się na roczną misję na Madagaskar, prezentowała na wszystkich mszach działania wolontariuszy MISEVI na Madagaskarze i Ukrainie, w Beninie i Kazachstanie. Szczególnie cieszy fakt zaangażowania na rzecz dzieci na Madagaskarze – remont świetlicy, korepetycje dla dzieci i młodzieży, remont i wyposażenie sali do fizjoterapii, stołówka dla dzieci i wypiek bułek z własnego pieca. W planie jest budowa przedszkola i inne projekty, których nie sposób tutaj wymienić.

Pozostali wolontariusze, którzy byli z Olgą, to Łukasz Rosa – informatyk i Piotr Wacław – z branży motoryzacyjnej. Wszyscy oni, a także ponad 200 wolontariuszy z MISEVI Polska – prosili o modlitwę, aby wytrwali w tym, co robią dla misyjnego dzieła Kościoła.

W organizacji spotkania z wolontariuszami czynnie pomagali wszyscy członkowie Papieskiej Unii Misyjnej z parafii św. Michała.

HD Grodków

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM