Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

Członkowie Papieskiej Unii Misyjnej

 

"Papieska Unia Misyjna ma na celu informację i formację misyjną kapłanów, członków instytutów zakonnych, stowarzyszeń życia wspólnego i instytutów świeckich, kandydatów do kapłaństwa i do życia poświęconego Bogu, jak również innych osób pełniących w Kościele posługę pastoralną"   (Statuty PDM, rozdz.II, 23).  

  Członkami Unii Misyjnej Duchowieństwa u jej początków byli kapłani. Z czasem, kiedy Unia została uznana jako dzieło Papieskie, do PUM zostali włączeni klerycy, siostry i bracia zakonni, a z czasem także osoby świeckie, którym powierzona przez biskupów coraz częściej jest misja kanoniczna.  
 
Stąd też członkowie PUM żyjąc - bez względu na ich miejsce w życiu Kościoła - mając na uwadze cel, którym jest rozbudzanie w ochrzczonych poczucia odpowiedzialności za powszechną misję Kościoła,  zobowiązują się:

  • ofiarowywać w intencjach misyjnych swoje modlitwy, cierpienia i wyrzeczenia;  
  • pogłębiać swoją formację misyjną, zwłaszcza przez prenumeratę "Światła Narodów", które jest  organem prasowym PUM w Polsce;  
  • propagować Papieskie Dzieła Misyjne i prasę misyjną;  
  • uczestniczyć w spotkaniach modlitewnych i formacyjnych.  

Zobowiązania ogólne przyjmują szczególne formy w zależności od miejsca i roli członków we wspólnocie Kościoła. 

 

Zgłoszenie członkostwa w PUM:

Papieska Unia Misyjna

Sekretariat Krajowy

Skwer Ks. Kard. Wyszyńskiego 9

01-015 Warszawa

tel. 0 22  838  29  44, faks 0 22 838  00  08

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM