Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

 
Fot. AVEPRO

 Papieska Unia Misyjna ma nowego sekretarza generalnego – został nim o. prof. Dinh Anh Nhue Nguyen OFMConv z Wietnamu.

Nominację na sekretarza generalnego Papieskiej Unii Misyjnej na okres pięciu lat o. prof. Dinh Anh Nhue Nguyen OFMConv przyjął w ubiegłą sobotę, 1 maja, z rąk kard. Luis’a Antonio Tagle, prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów. Zastąpił na tym stanowisku o. Fabrizio Meroni PIME, który podziękował dyrektorom krajowym PDM za dotychczasową współpracę, a także wyraził radość i nadzieję, że wybór przedstawiciela Azji to znak powszechności misji Kościoła.

 „Dołożę wszelkich starań, aby nasze wspólne dzieło misyjnej animacji wspólnot lokalnych i Kościoła powszechnego podejmowane było z entuzjazmem, kreatywnością oraz w duchu wspólnoty i współpracy ze wszystkimi” – powiedział nowo mianowany sekretarz generalny PUM.

Profesor o. Dinh Anh Nhue Nguyen OFMConv urodził się w roku 1970 w Qui Nhon w Wietnamie. Jest wykładowcą biblistyki na Papieskim Wydziale Teologicznym św. Bonawentury w Urbe (Seraphicum) oraz Papieskim Uniwersytecie Urbaniana i Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Ponadto jest autorem wielu książek i artykułów naukowych, a także honorowym współpracownikiem naukowym uniwersytetu w Melbourne (Australia). Biegle włada siedmioma językami, w tym polskim i rosyjskim.

źródło: Agencja Fides 1/05/2021 

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM