Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

 


W Niedzielę Dobrego Pasterza br. Papieskie Dzieła Misyjne i Siostry Uczennice Boskiego Mistrza ruszyły ze wspólnym projektem pomocy dla kleryków z krajów misyjnych.

Sąsiedztwo Papieskich Dzieł Misyjnych i klasztoru Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza zaowocowało tym, że chcemy wspólnie promować współpracę na rzecz misji. Siostry powołane do tego, aby ukazywać piękno Eucharystii, kapłaństwa i liturgii. PDM organizują pomoc duchową i materialną dla młodych Kościołów na misjach, szczególnie dla kleryków misyjnych wyjaśnia ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce.

 Każde powołanie, szczególnie kapłańskie, jest bliskie naszym sercom i otaczamy je troską zarówno duchową, jak i materialną. Włączając się we współpracę z Papieskimi Dziełami Misyjnymi, pragniemy dać wyraz naszemu misyjnemu zaangażowaniu w dzieło Kościoła i przybliżyć możliwość realizacji powołania tym, którzy usłyszeli w sercu wezwanie Boże. Bo przecież dla Królestwa Bożego nie ma granic ani odległości nie do pokonania. W pełnym miłości Sercu Jezusa Mistrza wszyscy jesteśmy sobie bliscy i wzajemnie za siebie odpowiedzialni – relacjonuje s. Beata Kozłowska PDDM. Jeden z naszych charyzmatów polega na tym, że szyjemy szaty liturgiczne, sutanny, kapłańskie koszule i komże. Apostolstwo Sióstr polega również i przede wszystkim na modlitwie, modlimy się za tych, dla których szykujemy szaty liturgiczne. Organizatorom bardzo zależy, by zwrócić uwagę na sytuację kleryków w krajach misyjnych, którzy najbardziej potrzebują modlitwy. Dlatego akcja nosi tytuł «Powołanie utkane na miarę» - tłumaczy ks. Będziński.

 Nasz założyciel, bł. Jakub Alberione, zawsze łączył działalność z modlitwą. Według niego tylko wtedy to, co robimy, można nazwać apostolstwem, czyli dawaniem Jezusa światu. - dodaje s. Aleksandra Szyborska PDDM. Przez cały rok, od Światowego Dnia Modlitw o Powołania, będziemy przekazywać 1% zysku ze sprzedaży koszul kapłańskich i komeż na formację kleryków z Madagaskaru i Peru. Jako Uczennice Boskiego Mistrza pełnimy posługę eucharystyczno-kapłańsko-liturgiczną, więc akcja «Powołanie utkane na miarę» wpisuje się w charyzmat naszego zgromadzenia.

 Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce na stałe wspierają dwa seminaria na misjach – Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne św. Jana Marii Vianneya w diecezji Moramanga na Madagaskarze oraz Wyższe Seminarium Duchowne św. Augustyna w Wikariacie Apostolskim Iquitos w Peru. W roku 2020 na pomoc dla seminariów misyjnych PDM w Polsce przekazały 76 603,69 USD.

 Za: www.pddm.pl 

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM