Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

Do dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych napłynęły trzy prośby o kapłanów. Dwie z nich dotyczą posługi duszpasterskiej w obwodzie kaliningradzkim w Federacji Rosyjskiej, a jedna w archidiecezji mińsko-mohylewskiej na Białorusi. Wierni czekają tam na kapłana. 

Posługa duszpasterska na tych terenach nie należy do najłatwiejszych. Trudności sprawiają warunki życia, duże odległości między parafiami i mała liczba wiernych. Katolicy są mniejszością bez przywilejów. Jednak – jak podkreślają duchowni z Polski – wierni są świadomi swoich wyborów i przynależności, współtworzą wspólnoty parafialne i czują się za nie odpowiedzialni.

Jak wynika z danych Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski w krajach za naszą wschodnią granicą pracuje prawie 400 kapłanów, ponad 300 sióstr zakonnych, ponad 20 braci zakonnych i kilka osób świeckich z Polski.

Jednym z wymagań jest znajomość języka rosyjskiego. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres:

- w sprawie posługi duszpasterskiej w obwodzie kaliningradzkim Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. *
- w sprawie posługi duszpasterskiej na Białorusi Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. *

A wszystkich członków Papieskiej Unii Misyjnej prosimy o modlitwę w intencji wiernych oczekujących na kapłana.

 * dane adresowe za zgodą zapraszających 

 as/pum

 Zdjęcie: fot. ks. M. Mroczek, Wenezuela

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM