Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

 

„Wszyscy jesteśmy misjonarzami, przede wszystkim poprzez modlitwę” – podkreślał błogosławiony Paweł Manna, jeden z największych animatorów misyjnych XX wieku. Dziś w Kościele powszechnym rozpoczyna się NOWENNA do tego Błogosławionego.

Dlaczego warto włączyć się w tę modlitwę? Bł. Paweł Manna jest założycielem Unii Misyjnej. Choć to dzieło wśród Papieskich Dzieł Misyjnych powstało jako ostatnie, stało się ich „duszą”. Ten kapłan i misjonarz o wielkim umyśle i sercu miał wizję misyjnej współpracy, która rozpaliła tysiące kapłanów, sióstr i świeckich liderów na całym świecie. Wizję, przed którą zadrżeli niektórzy wychowawcy seminariów z obawy przed… misyjnym zapałem swoich podopiecznych. Geniusz ojca Pawła  Manny (lub może bardziej jego podatność na działanie Ducha Świętego) docenili papieże, którzy uczynili stworzony przez niego ruch dziełem papieskim, by służyło pozostałym dziełom i ożywiało misyjną współpracę w całym Kościele powszechnym.

Duchowość i charyzmat bł. Pawła Manny to jeden ze skarbów naszego Kościoła, z którego warto czerpać pełnymi garściami, by odnawiać się w wierze, nadziei i miłości. Nowenna, choć bardzo krótka, pozwala nam przyłączyć się do modlitwy w misyjnych intencjach Kościoła. 

Zachęca nas do tego także – rozpoczęty w I niedzielę adwentu 2019 roku – trzyletni program duszpasterski Kościoła Katolickiego w Polsce poświęcony Eucharystii (2019-2022). Pierwszy rok przeżywamy pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”.

W czasie tegorocznej nowenny przygotowującej do uroczystości bł. o. Pawła Manny zachęcamy do rozważania razem z nami słów o. Pawła Manny o Eucharystii, które można śledzić (od dziś do 16 stycznia br.) na Facebooku Papieskich Dzieł Misyjnych.

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM