Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

 Papieska Intencja Modlitewna: Módlmy się, aby doświadczający różnych form cierpienia przeżywali je w łączności z Jezusem.

W maju papież Franciszek zachęca nas, abyśmy pamiętali w modlitwie o diakonach.

Zapraszamy do wnikliwego studium kolejnego numeru naszego półrocznika. Prezentujemy w nim m.in. refleksje na temat roli Ducha Świętego w dziele misyjnym i miejsca misji w życiu Kościoła. Pochylamy się także nad wzajemnymi relacjami Biblii i lokalnych kultur w kontekście ewangelizacji. 

Do dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych napłynęły trzy prośby o kapłanów. Dwie z nich dotyczą posługi duszpasterskiej w obwodzie kaliningradzkim w Federacji Rosyjskiej, a jedna w archidiecezji mińsko-mohylewskiej na Białorusi. Wierni czekają tam na kapłana.

Papieska Intencja Modlitewna MARZEC 2020: Aby Kościół w Chinach wytrwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

Misyjny duch „upodobał sobie” serca młodych ludzi. Wiele inicjatyw powstało i rozkwitło w Kościele, we wspólnotach diecezjalnych i zakonnych, dzięki ich zaangażowaniu. Wiele dobra dzieje się dzięki kleryckim kołom misyjnym, nowicjuszom i nowicjuszkom, którzy bez szkody dla czasu formacji i nauki, angażują się w misyjną animację. Dziś prezentujemy misyjne zaangażowanie młodych misjonarzy Świętej Rodziny.

Dziś przypada rocznica urodzin założyciela Unii Misyjnej, o. Pawła Manny. Misjonarz urodził się 16 stycznia, 148 lat temu, w Avellino we Włoszech.

„Wszyscy jesteśmy misjonarzami, przede wszystkim poprzez modlitwę” – podkreślał błogosławiony Paweł Manna, jeden z największych animatorów misyjnych XX wieku. Dziś w Kościele powszechnym rozpoczyna się NOWENNA do tego Błogosławionego.

 W imieniu Siostry Ireny Karczewskiej FMM, przewodniczącej Komisji Misyjnej Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwie i dziękczynieniu za posługę Sióstr zakonnych w misyjnym dziele Kościoła. Spotykamy się 29 września b.r. o godz. 15.00 w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie. Czekamy! Szczegóły w linku poniżej.

Modlitwa za Siostry Misjonarki

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM