Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

Ukazał się pierwszy tegoroczny numer czasopisma Lumen Gentium. Zeszyty Misjologiczne, a w nim prezentacja współczesnych świętych polskich misjonarzy i misjonarek.

Jeśli jesteś Księdzem i chcesz wzmocnić swoją wiarę, odnowić miłość i nadzieję, poczuć wspólnotę wśród braci w kapłaństwie z różnych zgromadzeń i diecezji – to mamy dla CIEBIE wyjątkowe zaproszenie! Misjonarze ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich zapraszają kapłanów diecezjalnych i zakonnych na ćwiczenia wewnętrzne PRO CONFIDE i PRO FIDE.

Z okazji przygotowań do jubileuszów Kongregacji Ewangelizacji Narodów i Papieskich Dzieł Misyjnych, dla członków Papieskiej Unii Misyjnej powstały misyjne rozważania modlitewne na każdy miesiąc (od września 2021 r. do czerwca 2022 roku). Zostały przygotowane przez s. dr Monikę Juszkę RMI, autorkę pracy doktorskiej poświęconej twórczości o. Pawła Manny, założyciela Papieskiej Unii Misyjnej.

W lipcu papież Franciszek zaprasza nas do wspólnej modlitwy, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, ekonomicznych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji architektami dialogu i przyjaźni.

W ostatnią sobotę maja siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi rozpoczęły na Jasnej Górze rok jubileuszowy stulecia obecności zgromadzenia w Polsce. Mszy św. na rozpoczęcie tego szczególnego czasu przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Wczoraj, 17 maja br., papież Franciszek skierował wideoprzesłanie do uczestników 50. Krajowego Tygodnia Życia Konsekrowanego w Hiszpanii.

Papieska Unia Misyjna ma nowego sekretarza generalnego – został nim o. prof. Dinh Anh Nhue Nguyen OFMConv z Wietnamu.

 W Niedzielę Dobrego Pasterza br. Papieskie Dzieła Misyjne i Siostry Uczennice Boskiego Mistrza ruszyły ze wspólnym projektem pomocy dla kleryków z krajów misyjnych.

Kochani Współpracownicy, Drodzy Animatorzy i Przyjaciele! Wraz z całym Kościołem przekazujemy Wam radosne Alleluja! Chrystus zmartwychwstał! 

Zagadnienie Jak mówić o misjach w duszpasterstwie było tematem wykładu on-line wygłoszonego przez ks. dr. Macieja Będzińskiego dla diakonów. W czwartkowym spotkaniu (18 marca br.) wzięli udział przyszli duszpasterze z diecezji lubelskiej, zamojsko-lubaczowskiej i dwóch przedstawicieli Zgromadzenia Księży Marianów. 

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM