Papieska Unia Misyjna

Papieska Unia Misyjna

Do rozpoczęcia Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego pozostały już tylko dwa miesiące. Od chwili ogłoszenia tego wydarzenia przez papieża Franciszka ruszyły wielkie przygotowania. Dyrekcja Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce przygotowała materiały, które mają nam pomóc w przeżywaniu tego wyjątkowego czasu w Kościele.

Mimo tak wielkiej ilości dostępnego materiału (a może właśnie dlatego, że jest go zbyt dużo…) bardzo często siostry zakonne pytają nas, jak skutecznie zaanimować wspólnoty i prowincje, jak ożywić i obudzić dla misji swoje współsiostry, szczególnie te, które jeszcze nie czują ducha misyjnego. Po wielu rozmowach i wysłuchaniu konkretnych potrzeb narodził się pomysł opracowania dokładnego planu przygotowania (wrzesień 2019) i przeżycia Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego wśród osób konsekrowanych.

Plan ten powstał w oparciu o wskazówki papieża Franciszka, które napisał do wyższych przełożonym męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych. Został on rozpisany w tabeli jasno i przejrzyście. Żeby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z naszej propozycji, zostały do niej dołączone wszystkie niezbędne teksty i grafiki, opracowane, napisane, zaprojektowane. Wystarczy tylko zajrzeć, wydrukować i wykorzystać.

Propozycja skierowana do osób konsekrowanych została również dostosowana dla kleryków i Kleryckich Kół Misyjnych. Zachęcamy do korzystania!

PLIKI DO POBRANIA
Konsekrowani http://bit.ly/NMMKonsekrowaniPL
Klerycy http://bit.ly/NMMKlerycyPL

mj/pdm

Informacja

Formacja

Zjednoczenie

Dołącz do PUM